Úvod » Kyvadla a virgule » Kyvadlo Tygří oko
Velikost: 3,5 - 4,5 cm, délka řetízku 18 cm.
Fazetované kyvadélko z tygřího oka, řetízek je vyroben z obecného kovu a je zakončen křišťálovou kuličkou.
Tygří oko
Tygří oko v sobě spojuje pozemskou energii s energiemi Slunce, aby s jejich pomocí navodilo stav vysokých vibrací, které jsou ale přesto uzemněné a přivádějí do země duchovní energii. Podporuje mentální schopnosti zemsky orientovaných lidí, udržuje rovnováhu nižších čaker a podněcuje růst kundalini. Je ochranným kamenem, jenž se tradičně nosil jako talisman proti nepřátelským myšlenkám a kletbám. Ukazuje, jak se má správně používat síla a přináší svému majiteli integritu osobnosti. Napomáhá při dosahování cílů, hledání vnitřních zdrojů a zvyšování srozumitelnosti záměrů. Pomáhá uzemňovat a současně umožňuje názorně projevit vůli. Tygří oko zakotvuje změny, k nimž došlo ve fyzickém těle. Dobře poslouží při hledání vašich vnitřních potřeb stejně jako ostatních. Dokáže rozlišit mezi zbožným přáním a tím, co opravdu potřebujete. Na rozumové úrovni vyrovnává činnost obou mozkových hemisfér a zvyšuje jejich praktické využití. Napomáhá sbírat roztroušené informace a vytvářet z nich jeden komplexní celek. Usnadňuje řešení dilemat a vnitních konfliktů, zejména vyvolaných pýchou a tvrdohlavostí. Je mimořádně účinný při léčbě mentální nerovnováhy a poruch osobnosti. V duševním životě pomáhá řešit problémy spojené s neschopností uznat vlastní cenu, přehnanou sebekritikou a zablokovanými tvůrčími siami. Pomáhá rozeznat vlastní nadání a schopnosti. Současně ale upozorňuje na chyby, které je nutno překonat. Podporuje ty, kdo jsou příliš závislý na druhých, a pobízí je, aby se odhodlali ke změnám. Na citové úrovni udržuje rovnováhu mezi energiemi jin a jang emocionálního těla, potlačuje deprese a zlepšuje náladu.
K čemu se kyvadla používají:
Radiestezie je nauka o proutkaření a práci s kyvadélkem či virgulí. Pojem se skládá z latinského slova "radius", tj. "svícení" nebo "záření", a z řeckého "aestheis", tj. "citlivost, vnímání". V tomto smyslu tedy radiestezie znamená vnitřní záření. Nauka vychází z toho, že snad všechny věci včetně živých bytostí - země, lidé, rostliny, voda, kameny, zhotovené předměty - vysílají paprsky nebo vibrace, které mohou senzitivní lidé vnímat a interpretovat pomocí proutku, virgule nebo kyvadla.
První nálezy v oblasti radiestezie pocházejí z doby asi 6 000 let před naším letopočtem kde byly objeveny proutky ve skalní jeskyni na Sahaře. Tam byly vidět na skalních kresbách proutek a kyvadélko. V Egyptě se našly obrazy knězů s protkem a kyvadélkem. Kyvadélka tam byla součástí darů dávaných do hrobů. Čínský císař Kuang yu (2205 - 2197 př. Kr.) vydal edikt, který platí v Číně dodnes: Žádný dům nesmí být postaven bez proutkaře. Také v našem kulturním okruhu se proutek používal k vyhledávání dobrých míst k usídlení. S popisy použití kyvadélka a proutku se setkáváme v sáze o Nibelunzích, v částech bible a ve starých tajných naukách. Proutky a virgule se používaly k vyhledávání pitné vody, pramenů, studní, podzemních vodních proudů. Rovněž se používaly k vyhledávání zemského magnetického i nadzemního záření a k hledání přírodního bohatství jako ropy, soli, drahokamů, rud, stříbra, zlata, uhlí. Dále sloužily jako pomůcky při hledání pohřešovaných osob nebo ztracených předmětů. Kyvadélko se používalo spíše k hledání užitečných květin a bylin pro léčení a k určování způsobu jejich použití a dávkování. Oblasti použití kyvadélka jsou také předpovídání počasí, věštění ve velkém i malém, tedy pro jednotlivce i kolektivní osud, dále výpovědi o užitečnosti různého nářadí, určování kvality vody a potravin.
Kyvadélko slouží hlavně k odpovídání na otázky všeho druhu, proutek a virgule zase naznačuje vibrační pole. Zpravidla se ovšem může ve všech záležitostech používat jak kyvadlo, virgule, tak i proutek, protože všechno nějakým způsobem září a vibruje. V současné době existuje velký počet různých provedení těchto předmětů. Je dobré dát si načas a zjistit, který nástroj vibruje s vlastní energií v největší možné harmonické shodě.
Kyvadélko může být ze všech možných materiálů. Obvykle je to závaží upevněné na niti, šňůrce, pásku z různých materiálů, většinou ve formě kužele z kovu, kamene, drahokamu. Při práci s kyvadélkem držíme řetízek mezi palcem a ukazováčkem a podle pohybů kyvadélka se ukazuje, zda je zkoumaný objekt vhodný nebo nevhodný. Kyvadélko se otáčí doleva nebo doprava, vibruje vertikálně nebo horizontálně. Je dobré se však kyvadla před započatou prací optat jak ukazuje Ano, a jak ukazuje Ne. Docílený výsledek by se však měl pro všechny případy ještě přezkoumat co do správnosti.